Co dokáže eko-kůže – plastické hmoty přinesly lidstvu obrovské možnosti, kupříkladu dnes je možné takto nechat vytisknout na 3D tiskárně celý dům. Plasty nahrazují papírové obaly a sáčky, využíváme je k výrobě domácích spotřebičů, výpočetní techniky a elektroniky, automobilů a samozřejmě i oděvů a obuvi. Do této kategorie se docela nedávno zařadila i eko-kůže. Někteří lidé ji zaměňují s koženkou, ona totiž podobně vypadá, ale má zcela odlišné vlastnosti. Kromě toho, že je velmi odolná, pevná a zároveň dostatečně pružná, je také prodyšná a s tím nemůžete počítat např. u nylonu, PVC, polyetylenu, polystyrenu či polypropylenu. Eko-kůže je 100 procentní polyuretan nanášený na bavlněnou látku (úplet), zatímco koženka je zčásti tvořena PVC.
Vlastnosti eko-kůže oceníme u mnoha typů výrobků, zejména u obuvi, kde je prodyšnost velmi důležitá, a také u obalů a pouzder na elektroniku. Ta také musí „dýchat“, jde o to, že kdybychom měli např. telefon vložený dlouhou dobu v igelitovém sáčku, bude se uvnitř srážet vlhkost a může mobil i nevratně poškodit.
Výrobci využívají eko-kůži na jedno z nejoblíbenějších typů pouzder Xiaomi Redmi Note 7, totiž na knížkové neboli flipové pouzdro. Připomíná malý zápisník či diář, jehož přední strana se otevírá, a telefon je uvnitř pouzdra vtěsnán do vnitřní vložky, většinou z gelového TPU, anebo je sevřen z boku plastovým klipsem.
Výhody flipových pouzder jsou markantní na první pohled – vypadají překrásně, ačkoli je pořídíte za pár korun, jsou velmi elegantní a vyzdobí mobil tak, že jej můžete brát s sebou i k slavnostním událostem. Chrání přístroj ze všech stran před prachem a poškrábáním, částečně i před pádem na zem. Uvnitř jsou k dispozici malé přihrádky na bankovky a doklady a celý kryt se dá zalomit a využít jako stojánek ve vodorovné poloze.